Ska-p info o kapele

12. července 2007 v 11:39 | rastaman cáca
http://i74.photobucket.com/albums/i249/Pand_photos/vf/Ska-p.gif Ska-p je dosti levicově orientovaná španělská skupina. Není také divu, pochází totiž z Vallecasu (město sousedící s Mdridem), který proslul svým odporem vůči Francově diktatuře, což členové rádi zdůrazňují. A proč také ne? Není se za co stydět a a v tomhle žánru je to vítané ,,doporučení" .
Původní členové (v r. 1994) byli: kytarista Tony Escobar, zpěvák a kytarista PulPul, baskytarista Julio, bubeník Paco a klávesista Cogote. Dnešní osazensto tvoří: stále kytarista a zpěvák PulPul, stále basák Julio, nově však přibyl zpěvák Pipi, kytarista Joxemi a původního bubeníka vystřídal Luis, a ještě, abych nezapomněla, původní zůstal i klávesák Cogote.
Skupina, jak jsem již psal, je dosti levicově orientovaná, a tak není divu, že je ,,proletariát" zbožňuje. Jak by také ne, když jejich, mimochodem velice dynamické a chytlavé texty, mají často politický podtext hájící jeho názory. Kdo by však čekal, že takováto skupina (dělnického ražení) bude hrát podprůměrné Ska s pár akordy a chabým zpěvem, ten by se šeredně zmýlil. Kdo jednou byl na koncertě, ten mi jistě dá zapravdu, když řeknu, že jejich 200% nasazení při hudební i hlasové interpretaci svých písní nenechá nikoho v klidu. Tato nálada čiší i z alb této skupiny, proto nemohu, než doporučit. Obzvláště ta poslední.
Závěrem však musím uvést smutnou zprávu, jelikož skupina od konce r. 2004 už nehraje ..
ALBA
Ska-p (1995)
El Vals del Obrero (1996)
Eurosis (1998)
Planeta Escoria (2000)
Que corra la Voz (2002)
Incontrolable (2002)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 herak herak | 18. srpna 2010 v 16:57 | Reagovat

Ty blbe ale hraje,byl jsem na nich v roce 2006 a pak vydaly nove album

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama